Brodit 213457 – Förstärkt ProClip. Förstärkt ProClip till MAN TGS
- Brodit Förstärkt ProClip
- MAN TGS 08-18 (Extra strength mounting platform.)
- Extra strength mounting platform.
- Extra strength mounting platform.
Läs igenom hela anvisningen noga och titta på bilderna innan monteringen påbörjas.
1. Använd den medsända våtservetten till att rengöra området där ProClip-fästet ska monteras. Avlägsna skyddsplasten på de dubbelhäftande tejpremsorna på ProClip-fästet. Pressa in fästets vinklade nederdel i springan mellan ramen som omger myntfacket och instrumentbrädan. Pressa framåt på fästets nederdel så att den vinklade kanten går helt i springan.
2. Haka fast fästets vinklade överdel i springan mellan ramen som omger luftgallren och ramen som omger myntfacket. Pressa nedåt på fästets överdel så att den vinklade kanten går helt i springan.
3. Pressa fästet mot instrumentbrädan så att tejpremsorna fäster.
4. ProClip färdigmonterad.
Brodit ProClip
Brodits tvådelade monteringslösning ger dig en installation som passar dina behov perfekt. Den ena delen är en enhetshållare, anpassad för just din mobiltelefon, surfplatta eller annan handhållen enhet. Tillsammans med denna används en ProClip - ett monteringsfäste designat specifikt för din bilmodell. ProClip installeras helt utan skruvar och utan att skada bilens interiör. Flexibelt, stabilt och säkert. Enklare blir det inte!
För att hitta hållare till din enhet: Klicka här
För att hitta fäste till din bil: Klicka här
Passar till
MAN TGS 08-18 (Extra strength mounting platform.)
