Brodit 852921 – ProClip. ProClip till Peugeot 307. ProClip är en monteringsbygel som monteras på bilens instrumentbräda. På ProClip kan du montera t ex en hållare till mobiltelefonen eller handdatorn. Trafiksäkert och bekvämt -du har alltid din mobiltelefon, handdator etc. inom bekvämt räckhåll. ProClip är speciellt utformad till varje bilmodell och går snabbt och lätt att montera. Monteringen skadar inte bilens inredning och du behöver inga specialverktyg. Tillverkad i svart ABS-plast. Monteringsanvisning medföljer.
- Brodit ProClip
- Peugeot 307 01-09
- Angled mount
1. Pressa in den medsända springöppnaren i springan mellan kontrolpanelen och instrumentbrädan för att vidga springan. Avlägsna skyddsplasten på den dubbelhäftande tejpen på ProClip-hållarens monteringsdel. Pressa in monteringsdelen i springan ovanför springöppnaren.
2. Pressa på monteringsdelen, från ratten, så att den vinklade delen hakar fast bakom/under kontrollpanelen.
3. Öppna upp de förborrade hålen i ProClip-hållarens monteringsplatta med tex en skruvmejsel. Avlägsna skyddsplasten på den dubbelhäftande tejpen på monteringsplattan. Placera hålen i monteringsplattan över hålen i monteringsdelen. Skruva fast de medsända skruvarna.
4. ProClip färdigmonterad.
Brodit ProClip
Brodits tvådelade monteringslösning ger dig en installation som passar dina behov perfekt. Den ena delen är en enhetshållare, anpassad för just din mobiltelefon, surfplatta eller annan handhållen enhet. Tillsammans med denna används en ProClip - ett monteringsfäste designat specifikt för din bilmodell. ProClip installeras helt utan skruvar och utan att skada bilens interiör. Flexibelt, stabilt och säkert. Enklare blir det inte!
För att hitta hållare till din enhet: Klicka här
För att hitta fäste till din bil: Klicka här
Passar till
Peugeot 307 01-09
