Laddar
Spara
Artnr: SETPS4110PKT1
0 0

DLS Reference & Performance fram- & baksystem med slutsteg

Ett fantastiskt 6.5 tum stort fram- och baksystem samt passande slutsteg med enastående ljud och stilren design, signerat svenska DLS.
Erbjudandet gäller t.o.m:
5298 kr

Antal:

Lagerstatus
Leverans:
Beräknad åter i lager
Fri frakt över 1000kr*
*ej hem/pall-leverans
Fri Support ingår alltid
Snabba leveranser
Kort, Klarna och Swish

Beskrivning

Oavsett om du är en musikälskare, en ljudentusiast eller helt enkelt vill göra dina bilresor mer njutbara, kommer detta paket att göra tiden i bilen roligare! I paketet hittar du DLS galet kompakta och välljudande Slim-slutsteg.

DLS Reference RC6.2Q är ett tvåvägssystem från erkända DLS, med högtalare på 6,5" och diskanter på 28mm. Basen har en kon av svart anodiserad aluminium med dubbla gummikanter som tillsammans med ett kraftfullt magnetsystem på 110 mm som garanterar en otroligt bra baskontroll. Diskanten har kopparringar för att ta diskantåtergivningen till nästa nivå.

  • Fantastiskt ljud
  • Ny stålkorg som minskar mängden resonans
  • Galler ingår

Delningsfilter med förstklassiga komponenter följer med för att ge dig så bra ljudkvalitet som möjligt. De seperata diskanterna är enkla att installera med de medföljande monteringstillbehören. Galler ingår.

Nytt med Q-modellen är att den kommer med DLS nya PENTA-korg, vars nya asymmetriska struktur av stålkorgen minskar resonanser. Det du upplever (eller hör) är en tightare och mer exakt basåtergivning än tidigare.

DLS Performance M526 är en 6,5" tvåvägs koaxialhögtalare ifrån erkända DLS. Högtalaren har ett grymt litet inbyggnadsdjup och är ett otroligt alternativ till bilar där det inte finns mycket djup att spela på. Den har en 20mm silk dome diskant och tillsammans med högtalaren på 6,5" skapas ett fantastiskt ljud i alla installationer.

Det ingår en separat filterbox med förstklassiga komponenter som utlovar ett grymt ljudresultat. Även galler ingår.

  • 50W RMS
  • 60 - 20.000 Hz
  • 4 ohm impedans

DLS Performance Slim PS4.110 sätter en ny standard för vad som är möjligt i ett ultrakompakt format. Med sina minimala mått på 88 x 44 x 151 mm och en vikt på bara 0,6 kg passar det nästan överallt – från trånga installationer till diskreta lösningar. Tack vare sin smidiga design är det enkelt att gömma i bilen, utan att tumma på prestandan.

  • Ultrakompakt! Perfekt för små utrymmen
  • 4x70W (4 Ohm), 4x110W (2 Ohm) eller 2x220W bryggkopplat
  • Inkoppling med högnivå fungerar även i nyare bilmodeller
  • Justerbara högpass- och lågpassfilter: 10–500 Hz
  • EMC-testade komponenter


Maximal prestanda, minimal yta

DLS Performance Slim-serien är skapad för att leverera både kraft och klarhet i ett ultrakompakt format. Med PS4.110 får du tillräcklig effekt för att lyfta dina högtalare och fylla bilen med ett dynamiskt, rikt ljud. Perfekt för dig som vill få ut det mesta av ditt ljudsystem utan att tumma på utrymmet.

Hitta mer produkter från DLS

Omdöme

0 0 (0)
Betyg
Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln.
Ditt namn kommer att visas som avsändare.

Den här produkten har inga recensioner.

Visa mer Visa mindre

Paket med DLS Reference & Performance fram- & baksystem med slutsteg

RÄTT LJUD TILL RÄTT BIL!

Vi har modellanpassade lösningar till mängder av bilar och bilmodeller. Hitta det rätta ljudet till just din bil!

Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.