Laddar
Spara
Artnr: 510P1000X1BD
0 0

Rockford Fosgate P1000X1BD

Erbjudandet gäller t.o.m:
6998 kr
 
Lagerstatus
Leverans:
Beräknad åter i lager
Fri frakt över 1000kr*
*ej hem/pall-leverans
Fri Support ingår alltid
Snabba leveranser
Kort, Klarna och Swish

Beskrivning

Nya Punch BD förstärkarna är klass-BD teknik som är super effektiva, i detta fallet 86% effektiva.

Nya Punch P1000X1BD är en monoförstärkare på 1000W i 1ohm, men den uppmätta effekten är 1430W. Nytt för i år är även auto påslag i dom fallen som man inte har lågnivå och saknar remote, ex när man monterar in en förstärkare till en originalstereo (tillval RFI2SW).

Nytt är även en enkel setup som kallas C.L.E.A.N då ligger det med en CD med testspår, sedan så är det bara att gaina efter dioderna på förstärkaren, då visar dioderna när man har nått maximal ren signal från sin bilstereo, och då får man ut maximal ren effekt ur sin förstärkare, och riskerar inte att elda upp sina högtalare/basar. CLEAN fungerar på samma sätt som SMD-mätaren.
Hitta mer produkter från Rockford Fosgate

Specifikationer

Tillverkare: Rockford Fosgate
Modell: P1000X1bd
Antal kanaler: 1
Effekt 1ohm RMS: 1 x 1430 Watt uppmätt effekt.
Effekt 2ohm RMS: 1 x 874 Watt uppmätt effekt
Effekt 4ohm RMS: 1 x 491 Watt uppmätt effekt.
Lågpassfilter: 0-250Hz @ 12dB/octave Butterworth
Bass boost: Punch EQ2 Bass: 0dB to +18dB @ 45Hz
Frekvensområde: 20Hz to 250Hz +/- 1.0dB
Dimensioner (BXHXD): 197 x 60 x 337 mm
Subsonicfilter: Infrasonic 28Hz @ 12dB/Octave Butterworth

Manualer & dokument

Omdöme

0 0 (0)
Betyg
Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln.
Ditt namn kommer att visas som avsändare.

Den här produkten har inga recensioner.

Visa mer Visa mindre

Paket med Rockford Fosgate P1000X1BD

RÄTT LJUD TILL RÄTT BIL!

Vi har modellanpassade lösningar till mängder av bilar och bilmodeller. Hitta det rätta ljudet till just din bil!

Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.