Brodit 215867 - MultiStäll. Justerbart MultiStäll. Passar enheter med höjd 140-195 mm. Monteringsadapter och skruvar ingår. Svart.
- Brodit MultiStäll
Justerbart MultiStäll. Passar enheter med skyddande skal/skin med totalhöjd 140-195 mm. Du kan ansluta t.ex en. laddkabel till din enhet när den sitter på plats i MultiStället, du kommer åt samtliga knappar och utgångar. För ett stabilare grepp kan du dra åt låsratten på baksidan.
Bekvämt att använda överallt hemma, i bilen och på jobbet. Det är mindre risk att du tappar surfplattan eftersom MultiStället är mer greppvänligt än själva enheten. Stället kan användas i olika vinklar, du justerar enkelt beroende på användningsområde. Anpassat också för att ha i knät, eller på väggen eller annan slät yta tillsammans med den medföljande monteringsadaptern (art.nr. 215461.)
Surfplattor bör inte monteras på en bils instrumentbräda. Ett ProClip är anpassad för montering av mindre enheter (mobiler), ProClip är inte anpassad för tunga (surfplattor). Om du vill sätta en surfplatta på bilens instrumentbräda måste varje lösning granskas noggrant av dig själv. Hänsyn bör då tas till placering, samt hur stadigt ProClip sitter och vilken storlek av surfplatta du önskar använda. Brodit lämnar inte några rekommendationer för sådana monteringar.
En montering av surfplatta på bilens instrumentbräda sker alltid på kundens eget ansvar. Brodit rekommenderar att använda surfplattor på bilens nackstöd, monterade på Brodits nackstödsfäste.
Brodit ProClip
Brodits tvådelade monteringslösning ger dig en installation som passar dina behov perfekt. Den ena delen är en enhetshållare, anpassad för just din mobiltelefon, surfplatta eller annan handhållen enhet. Tillsammans med denna används en ProClip - ett monteringsfäste designat specifikt för din bilmodell. ProClip installeras helt utan skruvar och utan att skada bilens interiör. Flexibelt, stabilt och säkert. Enklare blir det inte!
