Rockford Fosgate P2D2-8
Rockford Fosgate har alltid varit kända för "The PUNCH" och denna P2 8tums bas med 2x2 ohms spolar för stolt den traditionen vidare. Kevlar fiber förstärkt papperskon och VAST teknik som innebär ökad konarea i upp till 25% så den känns mycket större gör att du får en otrolig exakthet och kontrollerad bas.
GAS GV108 är en baslåda framtagen för att passa de allra flesta 8" basarna på marknaden. Här är det enkel 8" som passar. Lådan är på 19 liter. Alla hörn är tätade med 3-kantslister för att ta bort minsta möjlighet till läckage och bibehålla ljudtrycket inne i lådan och få ut allt ljud via elementet och porten. Slitsporten har blivit förfinad sen tidigare modell och har nu rundade hörn och större yta, för att slippa blåsljud.
Rockford Fosgate R150X2 är en mycket prisvärd tvåkanalsförstärkare från den erkända Prime-serien. Pefekt för att få extra tryck i framtsystemet, ett par extra 6x9or eller varför inte en singel 12" baslåda
- Klass A/B
- Högnivå in
- Länk för lågnivå ut
Effekthantering:
50 Watts RMS x 2 @ 4-Ohm
75 Watts RMS x 2 @ 2-Ohm
150 Watts RMS x 1 @ 4-Ohm Bryggat
Uppmätt effekt:
2x61W i 4ohm
2x94W i 2ohm
