2-pack GAS MAX S2-12D1 med MAX PA1-5000.1DZ1, tungt baspaket
Brutalt baspaket med två stycken grova 12-tums basar och ett monoblock på hela 5000W RMS!
Erbjudandet gäller t.o.m:
Antal:
Lagerstatus
Leverans:
Beräknad åter i lager
Fri frakt över 1000kr*
*ej hem/pall-leverans
Fri Support ingår alltid
Snabba leveranser
Kort, Klarna och Swish
Beskrivning
Brutalt baspaket från GAS Audio Power med värstingarna MAX S2-12D1 och monoblocket MAX PA1-5000.1DZ1 på hela 5000W RMS. Se bara till att du har en låda som håller måtten, och du har alla förutsättningar att spela riktigt, riktigt högt.
GAS MAX S2-12D1 är för dig som vill ha det allra tyngsta och jagar de sista dB i ljudbygget! Denna tunga tolvtummare har en effekttålighet på 2500W med en tålig och riktigt snygg konstruktion. Allt detta ger dig ett baselement som får både ögon och öron att spetsas.
  • Grym och tålig design
  • Brutalt 12" baselement
  • 2500W RMS / 5000W MAX
  • 2x1 Ohm
  • 20-200 Hz
  • 3” talspole i ren koppar
  • Trippelstackade 108oz-magneter
  • Direktkoppling istället för tryckterminaler
Ersättaren till GPX är här
MAX PA1-5000.1DZ1 är sett till både storlek och kraft bland det galnaste som GAS har utvecklat! Detta tack vare galet hög effektivitet som kan leverera vansinniga 5000W RMS i 1 Ohm. Det innebär rejält med kraft - rakt ut till ljudbygget! Perfekt för dig som eftersöker maximal effekt. Detta är även ett fullregisterslutsteg som dessutom ger dig möjligheten att driva på en större antal midbas/mellanregister och diskanter. Mångsidighet som heter duga!
  • Kompakt och välspelande effektmonster
  • Fullregister, kan driva allt från baselement till diskanter
  • Grymma inställningsmöjligheter med hög-/band-/lågpassfilter
  • 5000W RMS i 1 Ohm
  • Rejäl kylning
  • Moderna Klass D-kretsar för bästa tänkbara effektivitet
  • Bass remote med inbyggd CLIP-lampa ingår
Hög effektivitet, fantastisk kylning
Hitta mer produkter från GAS Audio Power
Tillbehör
Spara
Banner Running Bull AGM 850A 95Ah, AGM-batteri
1-4 arbetsdagar
Auto-Connect 2 m² dämpmatta på rulle, 2 mm